Jobspol

Pracownicy z Azji

Pracownicy z Azji — ich zatrudnienie to sposób, aby zapełnić braki kadrowe

Polskie przedsiębiorstwa borykają się z brakami kadrowymi. Na naszych budowach, w zakładach produkcyjnych i usługowych nie ma po prostu kto pracować. Do tej pory wsparcie rozwoju polskich firm zapewniali pracownicy ze Wschodu, jednak ich rosnące wymagania finansowe i duża rotacja sprawiają, że nasi pracodawcy rozszerzają swoje poszukiwania pracowników o rynki azjatyckie. Nic jednak dziwnego — pracownicy z Azji są doskonale przeszkoleni, zmotywowani i, co ważne — lojalni. Dotknął Cię kryzys kadrowy? A może brak rąk do pracy powoduje, że nie wywiązujesz się ze zleceń? Nasza agencja pracy pozyska dla Ciebie wykwalifikowanych pracowników z Azji.

Pracownicy z Azji — ich zaangażowanie sprawia, że są pożądani na polskim rynku pracy

Do naszych zadań należy nie tylko rekrutacja pracowników i oddelegowanie ich do Ciebie do pracy. Oferujemy Ci o wiele więcej — między innymi usługi takie, jak leasing pracowniczy czy outsourcing pracowniczy (przydatny również w przypadku braku kadr miejscowych). A dlaczego warto zatrudnić pracownika z Azji? Azjaci to osoby zaangażowane w to, co robią. Do powierzonych zadań podchodzą rzetelnie i odpowiedzialnie. Szanują wykonywaną pracę i nie boją się nadgodzin. Pracownicy z Azji są świetnie przygotowani do prac fizycznych, choć oczywiście nie brak wód nich osób o dużych kwalifikacjach. Zatrudnienie przyczynia się do poprawy ich sytuacji materialnej. Dzięki pieniądzom, które zarobią w naszym kraju, wspierają swoje rodziny, zapewniając im godziwe warunki życia.

Dlaczego polscy przedsiębiorcy powinni zatrudniać Azjatów?

Pracownicy z Azji (czyli pracownicy tymczasowi) chętnie przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Jednak nie tylko dla nich praca w naszym kraju jest dobrym rozwiązaniem. Według ekspertów do spraw zarządzania zasobami ludzkimi nasi przedsiębiorcy również na tym zyskują. Dlaczego powinieneś zatrudnić Azjatę?

Pracowników z Azji zatrudnisz na minimum rok, a w razie konieczności ich pobyt przedłużysz do 3 lat.
Pracownicy z Dalekiego Wschodu wykonują pracę o charakterze produkcyjnym, ale także umysłowym.
Azjaci są gotowi pracować w weekendy, niestraszne im również nadgodziny.
Zyskujesz lojalnych pracowników, którzy swoje obowiązki wykonują z pełnym zaangażowaniem, a co za tym idzie, Ty zapewniasz ciągłość pracy swojego przedsiębiorstwa.
Obniżasz koszty prowadzenia firmy, ponieważ nie musisz stale szukać i szkolić nowych pracowników (a także opłacać im badań lekarskich).

Nie obawiaj się różnic kulturowych i językowych. Jeśli chodzi o te pierwsze, Azjaci to naprawdę otwarte i pogodne osoby. Są doskonale przygotowani do pracy w naszym kraju (szkolenia w Bangladeszu, prace w Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Z kolei, jeśli chodzi o współpracę, to świetnie porozumiewają się w języku angielskim — przed przyjazdem do Polski przechodzą także kurs naszego rodzimego języka.

Jak zatrudnić pracowników z Azji?

Być może obawiasz się, że pracownicy z Azji są zatrudniani na odrębnych zasadach? Wybierając naszą agencję pracy, możesz spać spokojnie. Wszelkimi formalnościami związanymi z rekrutacją, a więc kwestiami urzędowymi zajmujemy się my. Twoje zadanie to tylko podpisanie umowy. Przyznaj, że to niewiele, aby zyskać lojalnych i zmotywowanych pracowników? Rekrutujemy kandydatów z różnych krajów Azji, między innymi Bangladeszu, Sri Lanki, Filipin, Wietnamu, Indii czy Nepalu. Działamy w zgodzie z prawem i wszelkimi przepisami regulującymi zatrudnianie cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Obowiązki pracodawcy

Pomożemy Ci zatrudnić pracowników z krajów Azji. Wiedz, że procedury są tu o wiele dłuższe niż w przypadku Ukraińców czy Białorusinów. Trzeba złożyć wniosek o zezwolenie podparty opinią starosty miejscowego o braku miejsc kadrowych. Czasami (jeśli praca, którą ma wykonywać obcokrajowiec, nie znajduje się w wykazie zawodów deficytowych), konieczne jest przeprowadzenie testu runku pracy.

Decydując się na naszą agencję pracy, masz gwarancję, że Twoi pracownicy otrzymają odpowiednie zakwaterowanie, zostaną ubezpieczeni i będą mieli opiekę koordynatora.

Zatrudnienie Azjatów jest znakomitym sposobem, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania swojego przedsiębiorstwa. Stała kadra — zaangażowana, lojalna i zmotywowana to klucz do sukcesu. Pamiętaj o tym, kiedy zabraknie Ci rąk do pracy. Pozyskaj z nami pracowników z Azji!

Wysoka efektywność pracy
Długa ilość przepracowanych godzin
Sumienność pracy i solidność
Chęć osiągnięcia satysfakcjonującego zarobku - motywacja
pracownicy budowlani z Ukrainy

Gdzie szukać pracowników z Azji?

Agencja pracy tymczasowej JOBSPOL może pochwalić się doświadczeniem w poszukiwaniu i przeprowadzaniu rekrutacji pracowników ze wschodu. Dzięki dynamicznemu działaniu naszej firmy tysiące obywateli Azji znalazło zatrudnienie w bardzo różnych branżach, a tysiące pracodawców znalazło solidnych pracowników. W Polsce pracę znajdują pracownicy ze wschodu niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Jak zatrudniać?

Nasza agencja pracy oferuje współpracę z formie leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Posiadamy bogatą bazę pracowników i pracownic z Azji. Jeżeli poszukujesz pracownika tymczasowego lub na dłuższy okres, zgłoś się, a użyczymy Ci najlepszego kandydata na poszukiwane stanowisko.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.