Jobspol

Sprzątaczka z Ukrainy

Sprzątaczka z Ukrainy

Konflikt zbrojny na Ukrainie spowodował, że granicę naszego kraju przekroczyło 575 tysięcy osób. Jest to stan jedynie na 24 lutego 2022 roku. Większość migrantów to kobiety z dziećmi, które wymagają pomocy medycznej i wsparcia psychologicznego. Kobiety znajdą u nas pracę w centrach logistycznych, w e-commerce, w szpitalach lub w sektorze HoReCa. Wielu Polaków zatrudni pomoc domową z Ukrainy. Jednak pomoc domowa to nie to samo, co sprzątaczka, która zarabia regularnie i może utrzymać się w naszym kraju.
Jeśli Twoje przedsiębiorstwo dotknął kryzys związany z brakiem kadry sprzątającej, zatrudnij sprzątaczki z Ukrainy. Pomożemy Ci nie tylko pozyskać pracowników, ale także wesprzemy Twoją firmę w procesach kadrowo-płacowych.

Sprzątaczki z Ukrainy — jak radzą sobie w naszym kraju?

Migranci z Ukrainy bardzo dobrze radzą sobie w Polsce. Potwierdzają to nasi pracodawcy, którzy coraz chętniej zatrudniają obcokrajowców. Nasi rodacy także są przyjaźnie nastawieni do cudzoziemców. Ukraińcy w naszym kraju nie tylko chwalą samo zatrudnienie, ale także warunki życia. Niektórzy migranci planują zostać w Polsce na stałe.

Według sondaży 70% Ukraińców jest zadowolonych z zarobków w Polsce. 50% ceni legalizację i stały pobyt w naszym kraju, a 40% respondentów chwali sobie warunki pracy, jakie zapewniają nasi przedsiębiorcy.

Sprzątaczki z Ukrainy znajdą, jak już wspomnieliśmy, zatrudnienie w serwisach sprzątających, szpitalach, branży HoReCa. Wiele z przebywających u nas kobiet pracuje jako pomoc domowa.

Sprzątaczki z Ukrainy jako remedium na braki kadrowe w polskich firmach

W Polsce od dłuższego czasu obserwujemy, że wiele branż podupada, ponieważ w naszych firmach nie ma kto pracować. Oferty pracy są, jednak odzew na nie jest znikomy. Polacy nie garną się do prostych prac, a jeśli już deklarują chęć zatrudnienia się, ich wymagania finansowe są bardzo duże.

Pracownicy z Ukrainy, w tym kobiety, rozwiązują wiele problemów kadrowych w polskich firmach. Ukrainka pracująca jako sprzątaczka doskonale wypełnia swoje obowiązki. Jest sumienna, rzetelna i zaangażowana w swoją pracę. Nasi pracodawcy nie muszą obawiać się dzięki temu pustych wakatów. Dla obywatelek Ukrainy pracy w Polsce nie zabraknie. Ich zatrudnienie jest jednak łatwiejsze niż kiedykolwiek. Z naszym wsparciem bez problemu zaoferujesz im pracę.

Polska — kraj otwarty dla migrantów z Ukrainy

Sprzątaczkę z Ukrainy zatrudnisz dzisiaj szybciej niż kiedykolwiek. Pracować u nas mogą przecież nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Dzięki temu mogą zarobić na godne życie i utrzymać swoje rodziny. Sprzątaczka, pomoc domowa, pokojówka w hotelu — to tylko niektóre prace, jakie wykonują migrantki z Ukrainy.

Osoby, które uciekają z kraju ogarniętego wojną, u nas znajdują schronienie. Rząd przygotował specustawę, na mocy której Ukraińcy mogą przebywać w naszym kraju na mocy pieczątki uzyskanej na granicy. Uchodźcy w Polsce obecnie pracują bez wizy, która dotąd była koniecznością i warunkiem legalnego pobytu w naszym kraju. Jeśli zatrudniasz obywatela Ukrainy, wystarczy, że zgłosisz to do urzędu pracy.

Jak pomożemy Ci zatrudnić sprzątaczki z Ukrainy?

Pozyskamy dla Ciebie sprzątaczki z Ukrainy. Przeprowadzimy proces rekrutacji oraz oddelegujemy je do pracy u Ciebie. Nie ma dla nas znaczenia, czy prowadzisz firmę o zasięgu globalnym, czy jesteś lokalnym przedsiębiorcą. Nie tylko znajdziemy Ci kandydatki do pracy, ale także zoptymalizujemy procesy kadrowo-płacowe. Weźmiemy na siebie kwestie rozliczania wynagrodzeń, urlopów i zwolnień lekarskich. Będziemy czuwać nad bezpieczeństwem pracy Twoich pracowników — zapewnimy im szkolenia BHP.

Ty tylko podpiszesz z nami umowę. Bez zbędnych formalności i niepotrzebnej papierologii. Nasza współpraca opiera się na leasingu pracowniczym, czyli trójstronnej umowie. Ty jesteś pracodawcą-użytkownikiem, a my — pracodawcą właściwym. Leasing pracowniczy to dobre rozwiązanie, kiedy potrzebujesz zatrudnić pracowników sezonowo lub w ramach danego projektu. Przedmiotem umowy nie jest tu bowiem osoba, a usługa.

Pomoc domowa lub sprzątaczka to tylko niektóre stanowiska wybierane przez Ukrainki. Migrantki świetnie odnajdują się w naszych realiach i coraz lepiej zaczynają władać naszym językiem. To sprawia, że są bardzo pożądane na polskim rynku pracy. Nie obawiaj się je zatrudnić — dzięki obywatelkom ze Wschodu wypełnisz luki kadrowe i poprawisz funkcjonowanie swojej firmy.

Wysoka efektywność pracy
Długa ilość przepracowanych godzin
Sumienność pracy i solidność
Chęć osiągnięcia satysfakcjonującego zarobku - motywacja
pracownicy budowlani z Ukrainy

Gdzie szukać pracowników z Azji?

Agencja pracy tymczasowej JOBSPOL może pochwalić się doświadczeniem w poszukiwaniu i przeprowadzaniu rekrutacji pracowników ze wschodu. Dzięki dynamicznemu działaniu naszej firmy tysiące obywateli Azji znalazło zatrudnienie w bardzo różnych branżach, a tysiące pracodawców znalazło solidnych pracowników. W Polsce pracę znajdują pracownicy ze wschodu niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Jak zatrudniać?

Nasza agencja pracy oferuje współpracę z formie leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Posiadamy bogatą bazę pracowników i pracownic z Azji. Jeżeli poszukujesz pracownika tymczasowego lub na dłuższy okres, zgłoś się, a użyczymy Ci najlepszego kandydata na poszukiwane stanowisko.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.