Jobspol

Pracownicy na produkcję - Zatrudnienie, Wynajem - Agencja Pracy

Pracownik produkcji — gdzie go szukać?

Na polskim rynku od dłuższego czasu brakuje rąk do pracy. Widać to nie tylko w branży budowlanej, ale także w sektorze produkcji. Wiele przedsiębiorstw odrabia straty spowodowane pandemią, ale także szykuje się do nowych przedsięwzięć. Niepokojące jest to, że nasi zachodni sąsiedzi są w takiej samej sytuacji, jak polscy przedsiębiorcy. U nich również rynek pracy stał się rynkiem pracownika. Co z tego wynika dla Ciebie? Możesz mieć problem z pozyskaniem kadry pracowniczej. A pracownik produkcji jest poszukiwany i bardzo pożądany. Nasza agencja pośrednictwa pracy pozyska dla Ciebie pracowników z zagranicy. Dzięki temu zrealizujesz zlecenia, wywiążesz się z kontraktów, a Twoje przedsiębiorstwo będzie sprawnie funkcjonowało.

To, że pracownicy produkcji są poszukiwani na polskim rynku widać już od dobrych kilku lat. Pracownik fizyczny niższego szczebla to bardzo pożądany zawód. Kryzys w branżach przemysłowych, spożywczych i produkcyjnych jest spowodowany tym, że na naszym rynku brakuje absolwentów techników i szkół zawodowych. Ich popularność spadła na rzecz liceów. Zjawisko to niepokoi, ponieważ jeśli młodzi ludzie nie będą pracowali na produkcji, wkrótce zabraknie towarów. Polscy pracodawcy radzą sobie tak, jak potrafią, przyciągając młode osoby do pracy w produkcji. Obniżają wymagania wstępne, oferują godziwe wynagrodzenia i proponują pakiety licznych benefitów. To jednak wciąż zbyt mało. Coraz więcej przedsiębiorców skłania się ku pracownikom z zagranicy. Pomożemy Ci pozyskać wykwalifikowanych kandydatów do pracy — w pełni przeszkolonych, takich, którzy zdobyli fachowe wykształcenie i mają już wiele lat doświadczenia.

Pracownik fizyczny w branży produkcyjnej

Pracownik produkcji jest pracownikiem niższego szczebla. Nie oznacza to jednak, że każdy może nim zostać. Mimo że, aby wykonywać tego typu pracę, nie potrzeba wieloletniego wykształcenia, daje ona duże możliwości awansowania. Na czym zatem polega praca w produkcji? Głównie jest to zajęcie polegające na wytwarzaniu różnych towarów i sprzętów. Pracownik produkcji jest poszukiwany w branży motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, chemicznej czy FMCG. Pracownicy produkcji niższego szczebla najczęściej obsługują linię produkcyjną. Wykładają oni towary na taśmę produkcyjną, etykietują je, a następnie pakują. Bywa, że odpowiadają za przeprowadzanie kontroli jakości produktów oraz uzupełniają bazy danych. W kolejnych etapach zadaniem pracownika produkcji jest załadunek towarów i przygotowanie ich do wysyłki.

Zadania w produkcji — do ich wykonywania konieczne jest doświadczenie

Od doświadczenia pracownika produkcji zależy, jakie stanowisko powierzy mu kierownik. Wiele osób pracuje jako operator maszyn. To zadanie polega na obsłudze specjalistycznych urządzeń, a także realizacji planów produkcyjnych (według wytycznych).

Operator maszyn zajmuje się również konserwacją i kontrolą techniczną sprzętu przeznaczonego do produkcji. Do jego obowiązków należy także zgłaszanie usterek i awarii. Pracownik produkcji na bieżąco wypełnia dokumentację dotyczącą stanu maszyn oraz jakości wytwarzanych produktów. Wszystkie jego działania są zgodne z zasadami BHP.

W produkcji pracownicy szybko mogą awansować, zyskując doświadczenie. Praca nie kończy się na obsłudze urządzeń i taśmy produkcyjnej. Wielu pracodawców, przyjmując pracownika, od razu przedstawia mu konkretną ścieżkę kariery. Doświadczenie i wykształcenie predysponują do pracy na stanowisku inżyniera produkcji, kierownika czy dyrektora.

Pracownicy z zagranicy jako wsparcie polskiego pracodawcy

Wiemy, że sytuacja polskiego pracodawcy, jeśli chodzi o brak pracowników, jest dramatyczna. Borykasz się z brakami kadrowymi? Nawiąż z nami współpracę.

Rekrutujemy pracowników tymczasowych z Ukrainy, Białorusi, Bangladeszu, Nepalu, Filipin i Polski. Zapewniamy im transport, zakwaterowanie i wsparcie w rodzimym języku. Ty, zatrudniając cudzoziemca, nie musisz przejmować się kwestiami formalnymi, ponieważ bierzemy je na siebie. Wszystko odbywa się również zgodnie z prawem, w pełni legalnie, na mocy obowiązujących w naszym kraju ustaw o zatrudnianiu cudzoziemców.

Nie czekaj, aż konkurencja Cię wyprzedzi i pozyska pracowników produkcji z zagranicy. Są oni pożądani na całym świecie (głównie we Francji, Afryce i na Bliskim Wschodzie). Walka o pracownika wciąż trwa. Nie przegraj jej. Skontaktuj się z nami już teraz.

Wysoka efektywność pracy
Długa ilość przepracowanych godzin
Sumienność pracy i solidność
Chęć osiągnięcia satysfakcjonującego zarobku - motywacja
pracownicy budowlani z Ukrainy

Gdzie szukać pracowników z Azji?

Agencja pracy tymczasowej JOBSPOL może pochwalić się doświadczeniem w poszukiwaniu i przeprowadzaniu rekrutacji pracowników ze wschodu. Dzięki dynamicznemu działaniu naszej firmy tysiące obywateli Azji znalazło zatrudnienie w bardzo różnych branżach, a tysiące pracodawców znalazło solidnych pracowników. W Polsce pracę znajdują pracownicy ze wschodu niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Jak zatrudniać?

Nasza agencja pracy oferuje współpracę z formie leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Posiadamy bogatą bazę pracowników i pracownic z Azji. Jeżeli poszukujesz pracownika tymczasowego lub na dłuższy okres, zgłoś się, a użyczymy Ci najlepszego kandydata na poszukiwane stanowisko.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.