Jobspol

Pracownicy na Magazyn- Zatrudnienie, Wynajem, Rekrutacja pracowników

Pracownicy magazynu

Pracownicy magazynu od jakiegoś czasu są bardzo pożądani na polskim rynku pracy. Dzieje się tak, ponieważ od wielu miesięcy popyt na pracownika przekracza podaż rynkową. Co to oznacza dla Ciebie? Możesz mieć problem ze znalezieniem rąk do pracy.

Nieustanny rozwój e-commerce, jak również sprzedaży bezpośredniej sprawiły, że obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników magazynu i operatorów wózków widłowych. Pracownik fizyczny ma dzisiaj zupełnie inny status niż jeszcze kilka lat temu. Można wręcz stwierdzić, że między przedsiębiorcami odbywa się walka o dobrego magazyniera.

Wiele zależy tu od pracodawcy, między innymi od tego, czy zaoferuje on swojej kadrze szereg benefitów, ubezpieczenie, dodatki świąteczne i urlopowe. Jednak mimo że zapewnisz swoim pracownikom to wszystko, wcale nie jest powiedziane, że ich pozyskasz. Konkurencja na rynku pracy jest ogromna, dlatego potrzebujesz mocnego zagrania. Jak zatem sprawić, aby pracownik magazynu przyszedł do Ciebie? Potrzebujesz wsparcia agencji pośrednictwa pracy. Oto jesteśmy.

Pracownik magazynu — wydawanie towarów to niejedyne jego zajęcie

Praca w magazynie nie jest już taka jak kiedyś. Pracownicy zajmują się nie tylko o codziennym funkcjonowaniem magazynu, ale także mają duży zakres obowiązków. Przede wszystkim do ich zadań należy przyjmowanie i wydawanie towarów, jak również zarządzanie zapasami magazynowymi. Oprócz tego sprawdzają daty ważności, przygotowują towary do wysyłki, na bieżąco monitorują zapasy magazynowe. A ponadto przyjmują i realizują reklamacje, zajmują się konserwacją urządzeń magazynowych, współpracują z dostawcami. Oczywiście dbają także o przestrzeń magazynową (o to, aby utrzymać ją w czystości). To jednak nie wszystko. Pracownik magazynu obsługuje magazynowe systemu informatyczne oraz sprawdza zgodność dostarczonych towarów z dokumentacją.

Pracownik fizyczny poszukiwany, czyli cechy dobrego magazyniera

Pracownik magazynu nie musi mieć wyższego wykształcenia — wystarczy, że ukończy zasadniczą szkołę zawodową. Naturalnie pracownik fizyczny powinien mieć odpowiednią siłę i zdrowie (praca w magazynie do łatwych nie należy). Zwykle tego rodzaju pracy podejmują się mężczyźni, jednak obserwujemy także, że pojawiają się oferty pracy i dla kobiet.

Idealny pracownik magazynu dobrze organizuje swoją pracę, a także potrafić pracować w zespole. Dodatkowym atutem jest umiejętność obsługi wózka widłowego. Może ona przełożyć się między innymi na wysokość pensji.

Dyspozycyjność, samodzielność, dokładność — to cechy, które powinien mieć każdy pracownik magazynu. Nie można też nie wspomnieć o umiejętności obsługi komputera (przynajmniej w stopniu podstawowym), która umożliwi wprowadzanie danych do systemu. Pracownik fizyczny, który pracuje w magazynie, jeśli wykaże się odpowiednimi kwalifikacjami, szybko może awansować na stanowisko kierownika czy dyrektora. Jak zatem widzisz, pracownik magazynu ma szansę na rozwój zawodowy.

Jak pozyskać pracowników magazynu? Z nami to proste!

Pracownik magazynu jest na wagę złota, zwłaszcza w branży e-commerce. To właśnie ona zmaga się z dużymi wahaniami sezonowymi. W czasie przedświątecznym można zaobserwować prawdziwy „szał zakupów", gorzej, jednak kiedy pracownik magazynu postanowi wybrać konkurencję. Pozostaje Ci wtedy kilka wyjść. Możesz wdrożyć automatykę magazynową albo postawić na naszą agencję pracy tymczasowej. Automatyka magazynowa jest rozwiązaniem drogim i mało elastycznym. Jej wdrożenie zajmie także wiele czasu. A przecież Ty potrzebujesz pracowników na już. Co dla Ciebie zrobimy?

pozyskamy dla Ciebie wykwalifikowanych kandydatów do pracy w magazynie,
rozszerzymy nasze poszukiwania nie tylko o rynek polski, ale i o rynki zagraniczne,
zaproponujemy Ci dogodne warunki współpracy — tak, aby obie strony były zadowolone,
zapewnimy Ci leasing lub outsourcing pracowników (oczywiście możesz ich także zatrudnić na własnych warunkach takich jak umowa o pracę lub umowa zlecenie),
zajmiemy się transportem, zakwaterowaniem oraz wsparciem w rodzimym języku kandydata (jeśli pozyskamy go z zagranicy),
załatwimy za Ciebie wszelkiego rodzaju formalności — Ty tylko podpiszesz umowę.

Działamy zgodnie z prawem, dlatego nie musisz obawiać się, że Twoje przedsiębiorstwo popadnie w kłopoty. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Pozyskamy dla Ciebie najlepszych kandydatów do pracy. Nasze nowoczesne systemy rekrutacyjne analizują CV kandydatów, dopasowując ich do specyfiki pracy w Twoim przedsiębiorstwie. Bierzemy pod uwagę czynniki psychologiczne i behawioralne.

Spiesz się! Dobry magazynier to skarb. Im szybciej go pozyskasz, tym lepiej dla Twojego przedsiębiorstwa. Walka o pracowników trwa — z nami ją wygrasz!

Wysoka efektywność pracy
Długa ilość przepracowanych godzin
Sumienność pracy i solidność
Chęć osiągnięcia satysfakcjonującego zarobku - motywacja
pracownicy budowlani z Ukrainy

Gdzie szukać pracowników z Azji?

Agencja pracy tymczasowej JOBSPOL może pochwalić się doświadczeniem w poszukiwaniu i przeprowadzaniu rekrutacji pracowników ze wschodu. Dzięki dynamicznemu działaniu naszej firmy tysiące obywateli Azji znalazło zatrudnienie w bardzo różnych branżach, a tysiące pracodawców znalazło solidnych pracowników. W Polsce pracę znajdują pracownicy ze wschodu niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Jak zatrudniać?

Nasza agencja pracy oferuje współpracę z formie leasingu pracowniczego. Na czym to polega? Posiadamy bogatą bazę pracowników i pracownic z Azji. Jeżeli poszukujesz pracownika tymczasowego lub na dłuższy okres, zgłoś się, a użyczymy Ci najlepszego kandydata na poszukiwane stanowisko.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.