Blog

Problem z przemieszczaniem się pracowników nie musi już być zmartwieniem

Firmy zatrudniające pracowników do swoich fabryk bardzo często borykają się z problem natury logistycznej.

Czytaj więcej...


Prawo nakazuje organizację noclegów pracowniczych, nasza agencja ma własne

W związku ze zmianami dotyczącymi prawa pracowników oraz sposobu organizacji miejsca pracy pojawił się wymóg zapewnienia zatrudnionym pracownikom tymczasowym zakwaterowania. Nasza agencja wychodzi na przeciw potrzebom wynikającym z tych zmian i pomaga dzięki własnej firmie ABI Noclegi. Nasza firma świadczy usługi w zakresie zakwaterowania pracowników na czas pracy, pozwala na bezpośrednie skorzystanie z pobytu.

Czytaj więcej...


Branża budowlana boryka się z deficytem ilości pracowników

Ostatnimi czasy poważniejszym problemem istniejącym na rynku pracy w całej branży budowlanej w Polsce są pogłębiające się zatory płatnicze, ale przede wszystkim deficyt pracowników z branży. Niskie bezrobocie w tym sektorze na poziomie 6,1proc. skutkuje brakiem wykwalifikowanej siły roboczej, a otwarcie w 2019r. rynku niemieckiego na pracowników ze Wschodu pogłębiło ten problem.

Czytaj więcej...


Korzystna podwyżka stawek wynagrodzenia o 2,30 zł brutto

Rynek pracownika, a co za tym idzie również rynek agencji pracy ulega dynamicznemu rozwojowi. W związku ze zmianami wyniakjącymi z przepisów prawa oraz chęci utrzymywania atrakcyjnej współpracy agencji z pracownikami następują zmiany dogodne dla pracowników. Otóż stawka godzinowa w formie wynagrodzenia za wykonywaną pracę podnosi się o 2,30 zł brutto. Zmiana dotyczy to każdego pracującego z naszą agencją pracy Jobspol.

Czytaj więcej...


Nowe prawo dla pracy za granicą a poruszanie się między krajami

Na terenie Unii Europejskiej od 2019 roku zaczęło obowiązywać nowe prawo korzystne dla cudzoziemców pracujących za granicą. Już teraz podejmując pracę tymczasową za granicą z zaufanym partnerem, na przykład certyfikowaną agencją pracy, którą niewątpliwie jest nasza agencja, możesz komfortowo poruszać się między krajami Unii Europejskiej. Takie udogodnienie umożliwia osobie pracującej dostosowanie miejsca pracy do swoich preferencji.

Czytaj więcej...


Jakie profesje pracowników tymczasowych są najbardziej oczekiwane?

Polscy jak i zagraniczni przedsiębiorcy z krajów sąsiednich wykazują największe zainteresowanie konkretnymi specjalizacjami pracowników tymczasowych. Są to powtarzające się profesje, które obecnie charakteryzują się największym pożądaniem na rynku - są to przede wszystkim pracownicy ze szczebla produkcyjnego np. spawacze, kolejno pracownicy magazynowi, kierowcy jak i osoby pracujące w branży budowlanej.

Czytaj więcej...


Podatki a zatrudnienie pracowników tymczasowych, o czym pamiętać?

Kwestie podatkowe dla wielu przedsiębiorców podczas zatrudniania pracowników tymczasowych w swojej firmie mogą okazać się niejasne. Warto pamiętać, że w momencie współpracy z agencjami pracy, obowiązki podatkowe jak i doradztwo w tym zakresie realizowane jest w pełni przez agencje pracy. Wynika to zasadniczo z usługi outosurcowania pracowników, pracy przez nich wykonywanych na rzecz firmy przedsiębiorcy. Dlatego korzystając z tego typu usług nie należy obawiać się niejasności.

Czytaj więcej...


Czym zajmuje się agencja pracy dla cudzoziemców?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników fizycznych wiele firm w Polsce decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Nie bez znaczenia jest także czynnik ekonomiczny, który bez wątpienia zachęca pracodawców do skorzystania z usług, jakie oferują agencje pracy dla cudzoziemców. Czym dokładnie zajmuje się taka agencja rekrutacyjna?

Czytaj więcej...


Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika przy rekrutacji pracowników ze Wschodu?

W polskim przemyśle budowlanym, rolniczym, czy produkcyjnym coraz częściej można spotkać się z pracownikami pochodzącymi zza wschodniej granicy – najczęściej są to Ukraińcy lub Białorusini, jednak przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na zatrudnienie pracowników z bardziej odległych państw Azji Środkowej. Niezależnie od kraju pochodzenia pracowników, firmy bardzo często korzystają z usług pośredników, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces rekrutacji.

Czytaj więcej...


Dlaczego warto zatrudniać pracowników z dalekiego Wschodu?

W Polsce już od kilku lat można zaobserwować wysokie zainteresowanie pracownikami zza wschodniej granicy. Do tej pory dotyczyło ono głównie mieszkańców krajów WNP, tj. Rosji, Białorusi i Ukrainy ze względu na łagodniejsze i bardziej uprzywilejowane procedury i formalności, które należy spełnić, jednak pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie pracowników z bardziej odległych rejonów świata – co przemawia za taką decyzją?

Czytaj więcej...


Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.