Jobspol

Nowe prawo dla pracy za granicą a poruszanie się między krajami

Na terenie Unii Europejskiej od 2019 roku zaczęło obowiązywać nowe prawo korzystne dla cudzoziemców pracujących za granicą. Już teraz podejmując pracę tymczasową za granicą z zaufanym partnerem, na przykład certyfikowaną agencją pracy, którą niewątpliwie jest nasza agencja, możesz komfortowo poruszać się między krajami Unii Europejskiej. Takie udogodnienie umożliwia osobie pracującej dostosowanie miejsca pracy do swoich preferencji.

Praca za granicą

agencja pracy

Obecnie funkcjonujący rynek pracownika ulega bardzo dynamicznemu rozwojowi. Pracownicy tymczasowi np. pracownicy z Ukrainy mają coraz to większe wymagania i oczekiwania wobec swoich pracodawców. Wiążą się z tym również pewne zmiany wynikające z prawa dotyczącego bezpośrednio warunków zatrudnienia w krajach członkowskich Unii Europejskiej. W bieżącym roku 2019 pojawiła się nowa możliwość dla cudzoziemców. Dotyczy ona bezpośrednio warunków pracy za granicą.Współpraca z certyfiowanymi agencjami

Agencje zatrudnienia coraz częściej oferują swoim pracownikom możliwość pracy za granicą. Jednakże jeszcze stosunkowo niewielka ich liczba umożliwa pracę w kilku krajach zagranicznych podczas jednorazowago przyjazdu z kraju ojczystego. Dotyczy to stricte poruszania się między konkretnymi krajami Unii Europejskiej. Warto więc zwrócić uwagę na warunki umowy łączącą pracownika z agencją pracy, a także sposobność realizacji podczas tej współpracy udogodnień wynikających z nowego prawa.

Ułatwienie pracy między krajami

Cudzoziemcy, którzy są zatrudnieni w naszej firmie mogą legalnie wykonywać pracę na zasadzie delegowania pod warunkiem spełnienia określonych w prawie warunków. Ponadto na chwilę obecną przysługuje naszym zaufanym pracownikom możliwość elastycznej zmiany kraju. Obecnie oferujemy ciekawą, w pełni legalną i dobrze płatną pracę głównie w Niemczech Czechach oraz na Malcie.

Świadomość przywilejów się opłaca

Praca za granicą kojarzy się bardzo często ze wzrostem zarobków. Jest to oczywiście prawda, a my jako agencja pracy tymczasowej jesteśmy obecni na wielu rynkach. Dlatego jesteśmy świadomi różnic płac w wielu lokalizacjach na terenie Unii Europejskiej. Wychodzimy więc na przeciw oczekiwaniom pracowników oraz kandydatów. Poza możliwością pracy za granicą oferujemy przemieszczanie się wskazanymi krajami.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.