Jobspol

Jakie profesje pracowników tymczasowych są najbardziej oczekiwane?

Polscy jak i zagraniczni przedsiębiorcy z krajów sąsiednich wykazują największe zainteresowanie konkretnymi specjalizacjami pracowników tymczasowych. Są to powtarzające się profesje, które obecnie charakteryzują się największym pożądaniem na rynku - są to przede wszystkim pracownicy ze szczebla produkcyjnego np. spawacze, kolejno pracownicy magazynowi, kierowcy jak i osoby pracujące w branży budowlanej.

Pracownicy tymczasowi pracują w wielu branżach

agencja pracy

Obecny rynek pracownika ulega bardzo dynamicznemu rozwojowi. Sprzyja to rekrutacji cudzoziemców, którzy są w stanie pracować w wielu branżach. Rozszerza się więc spektrum wyboru praocwników spejalizujących się w konkretnych profesjach. Najbardziej pozytywnym faktem jest, że ostatnimi czasy wymagania stawiane przez przedsiębiorców, pokrywają się z ofertą agencji pracy.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na pracowników z Ukrainy, którzy są bardzo często elastyczni i wielozadaniowi. Są coraz częściej zatrudniani w bardzo różnych gałęziach przemysłu, jak i sektorze usług. Ukraińscy pracownicy znajdują zatrudnienie nie tylko jako pracownicy budowlani, ale i w sadownictwie, przemyśle stoczniowym, meblarskim, a także przetwórstwie.

Nie sposób również wspomnieć o pracownikach z rejonów Azji i Wschodu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na pracowników z Bangladeszu i Nepalu. Osoby z tego rejonu świata są bardzo wierni, różnią się kulturowo od pracowników z Ukrainy. Dodatkowo wyróżniają się doświadczeniem w konkretnej branży do której są przyzwyczajeni. Szczególnie pracownicy z tego rejonu świata zajmują się pracą w branży budowlanej. Nie brakuje także w tej grupie wyspecjalizowanych architektów czy kierowników budowy.

Najnowszą bazą cudzoziemców chcących pracować na terenie Unii Europejskiej są pracownicy z Indonezji i Filipin. W tej grupie osób rekrutujemy w ponad 50 profesjach m.in. pracownicy linii produkcyjnych, wysoko wykwalifikowana kadra spawalnicza znana w przemyśle stoczniowym, architekci oraz pracownicy budowlani, zawodowcy z przemysłu odzieżowego itd.Wiele stanowisk pracy odpowiedzią na wymagania rynku

Obecny rynek nasycony jest przedsiębiorstwami z różnych kategorii produktów i usług. Dlatego też firmy znacznie różnią się swoją specjalizacją. Bardzo dobrą informacją jest fakt, że oferta pracowników idzie w parze z rosnącymi oczekiwaniami przedsiębiorców. Obecnie agencje pracy tymczasowej posiadają szerokie spektrum oferty dotyczącej stanowisk pracy. Pracodawcy mają więc powód do zadowolenia. Wybór odpowiednich pracowników pasujących do profilu swojego przedsiębiorstwa jest zdecydowanie ułatwiony niż kilka lat temu.

Kwalifikacje pracowników tymczasowych

W zależności od indywidualnych potrzeb pracodawcy, agencje pracy oferują profesjonalną rekrutację pracowników. Poza profesjami cudzoziemcy różnią się także poziomem wykwalifikowania. Najpopularniejszą formą oferty są pracownicy niewykwalifikowani. Jest tak, ponieważ ta konkretna grupa pracowników jest najbardziej liczna oraz jest jedną z tańszych możliwości pozyskania pracowników z zewnątrz dla firm. Jednakże warto wspomnieć, iż w ofercie agencje pracy można znaleźć również pracowników wykwalifikowanych w konkretnych dziedzinach. Są to osoby posiadające różne certyfikaty potwierdzające ich kompetencje. Usługa ta jest niewątpliwie droższa, tym bardziej że pracowników wyspecjalizowanych jest zdecydowanie mniej. Jednakże często wybór tego typu osób okazuje się sukcesem dla pracodawcy i jego firmy.

Dobór pracowników dostosowany do potrzeb przedsiębiorców

Potrzeby pracodawców są bardzo różnorodne jednak pracownicy tymczasowi w naszej agencji pracy pracują z powodzeniem w różnych branżach. Posiadamy między innymi: pracowników magazynowych, osoby pakujące, z uprawnieniami do kierowania wózków widłowych. Następną grupą są pracownicy budowlani Pracownicy budowlani, malarze, tynkarze, monterzy instalacji elektrycznych, operatorzy sprzętu budowlanego. Nie sposób zapomnieć o waznej grupie pracowników przemysłowych tj. przemysłu spożywczego, produkcji tkanin i odzieży, przemysłu chemicznego, przemysłu szklanego, metalurgicznego a także mineralnego.

Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.