Blog

Nowe prawo dla pracy za granicą a poruszanie się między krajami

Na terenie Unii Europejskiej od 2019 roku zaczęło obowiązywać nowe prawo korzystne dla cudzoziemców pracujących za granicą. Już teraz podejmując pracę tymczasową za granicą z zaufanym partnerem, na przykład certyfikowaną agencją pracy, którą niewątpliwie jest nasza agencja, możesz komfortowo poruszać się między krajami Unii Europejskiej. Takie udogodnienie umożliwia osobie pracującej dostosowanie miejsca pracy do swoich preferencji.

Czytaj więcej...


Jakie profesje pracowników tymczasowych są najbardziej oczekiwane?

Polscy jak i zagraniczni przedsiębiorcy z krajów sąsiednich wykazują największe zainteresowanie konkretnymi specjalizacjami pracowników tymczasowych. Są to powtarzające się profesje, które obecnie charakteryzują się największym pożądaniem na rynku - są to przede wszystkim pracownicy ze szczebla produkcyjnego np. spawacze, kolejno pracownicy magazynowi, kierowcy jak i osoby pracujące w branży budowlanej.

Czytaj więcej...


Podatki a zatrudnienie pracowników tymczasowych, o czym pamiętać?

Kwestie podatkowe dla wielu przedsiębiorców podczas zatrudniania pracowników tymczasowych w swojej firmie mogą okazać się niejasne. Warto pamiętać, że w momencie współpracy z agencjami pracy, obowiązki podatkowe jak i doradztwo w tym zakresie realizowane jest w pełni przez agencje pracy. Wynika to zasadniczo z usługi outosurcowania pracowników, pracy przez nich wykonywanych na rzecz firmy przedsiębiorcy. Dlatego korzystając z tego typu usług nie należy obawiać się niejasności.

Czytaj więcej...


Czym zajmuje się agencja pracy dla cudzoziemców?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pracowników fizycznych wiele firm w Polsce decyduje się na zatrudnienie cudzoziemców. Nie bez znaczenia jest także czynnik ekonomiczny, który bez wątpienia zachęca pracodawców do skorzystania z usług, jakie oferują agencje pracy dla cudzoziemców. Czym dokładnie zajmuje się taka agencja rekrutacyjna?

Czytaj więcej...


Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika przy rekrutacji pracowników ze Wschodu?

W polskim przemyśle budowlanym, rolniczym, czy produkcyjnym coraz częściej można spotkać się z pracownikami pochodzącymi zza wschodniej granicy – najczęściej są to Ukraińcy lub Białorusini, jednak przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na zatrudnienie pracowników z bardziej odległych państw Azji Środkowej. Niezależnie od kraju pochodzenia pracowników, firmy bardzo często korzystają z usług pośredników, co znacząco ułatwia i przyspiesza proces rekrutacji.

Czytaj więcej...


Dlaczego warto zatrudniać pracowników z dalekiego Wschodu?

W Polsce już od kilku lat można zaobserwować wysokie zainteresowanie pracownikami zza wschodniej granicy. Do tej pory dotyczyło ono głównie mieszkańców krajów WNP, tj. Rosji, Białorusi i Ukrainy ze względu na łagodniejsze i bardziej uprzywilejowane procedury i formalności, które należy spełnić, jednak pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie pracowników z bardziej odległych rejonów świata – co przemawia za taką decyzją?

Czytaj więcej...


Chcesz skorzystać z usługi rekrutacji pracowników?

Nasi specjaliści są do twojej dyspozycji.